De Belgische titelstrijd vindt vandaag plaats in Louvain-la-Neuve waardoor heel wat nationale toppers vandaag verzamelen in Centre Sportif de Blocry. De slag om de podiumplaatsen is echter niet het enige waar we ons vandaag op mogen verlekkeren. Atleten die nog ambities koesteren om deel te nemen aan het WK indoor zullen sterk van de dag proberen komen.
18u40: Dat was het weer voor dit BK indoor. Bedankt voor het volgen bij Atletieknieuws en tot de volgende! De volledige uitslagen kan u hier raadplegen.
18u26: Ilona Masson is je nieuwe Belgische kampioen in het hinkstapspringen. Haar lastigste belager, Saliyya Guisse, kwam met een dik ingetapet been voor de dag. Of het haar echt hinderde is maar de vraag, want Guisse had met 13m50 nog altijd een mooie sprong in de benen. De benen van Masson landden echter nog 27 centimeter verder. Margot Delbare noteerde 12m08 en won daarmee het brons.

18u25: In zijn eerste indoor 3000m ooit heeft Pieter Sisk meteen de Belgische titel op zijn naam gezet. Hij finishte uiteindelijk na 7’51”38, de vierde Belgische tijd van dit indoorseizoen. Tim Van de Velde kon Sisk als enige nog enigszins volgen, maar ook hij moest zich uiteindelijk gewonnen geven. De man van Duffel bleef met 7’58”61 wel net onder de 8 minuten. Daarmee komt hij op de vijfde plek in de seizoensrankig te staan. Jerome Kindt pakte het brons in 8’19”25.

18u15: Hanne Willems heeft het goud veroverd op de 3000m bij de vrouwen. Met haar tijd van 9’53″80 hield ze Laura Schadron (9’53″89) en Sandrine Host (10’01″08) af.
18u13: Thomas Van Nuffelen heeft met een sprong over 5m05 de polsstokcompetitie naar zijn hand gezet. De DCLA-atleet probeerde vervolgens nog drie keer op 5m20, maar dat bleek te hoog gegrepen. Jean-Lou Barthelemy pakte het zilver met een resultaat van 5m00. Het brons was voor Lucien Rausin. Hij liet 4m90 noteren.
De 200 meters werden gewonnen door Antoine Snyders en Justine Goossens. Die tweede deed dat door een straffe 23″58 te lopen. Dat brengt haar in de Belgische geschiedenis op plaats zes.
17u43: De naam van de nieuwe Belgische 400m-indoorkampioen heeft u nog te goed van ons: Jonathan Sacoor. Hij liet de chrono stoppen na 46”10 en bleef daarmee slechts zo’n 14 honderdsten boven de tijd die door de Belgische atletiekbond vooropgesteld was voor deelname aan het WK indoor. Het zilver vervolgens zal om de nek van Julien Watrin gehangen worden. Hij kwam na 46”19 over de streep en hield Christian Iguacel (46”48) zo op afstand. In de tweede reeks ten slotte kwam Dylan Borlée nog tot 46”85.

17u31: Andreas De Lathauwer (17m71) is de nieuwe Belgische indoorkampioen in het kogelstoten. Een jaar geleden werd hij in de Gentse indoorhal nog derde, maar vandaag stootte De Lathauwer zijn kogel goed 85cm verder dan dichtste achtervolger Robbe Van Hoorde (16m86). Alexander Anthonissen – vorig jaar tweede – neemt het brons mee naar huis na een worp van 16m33. Kwinten Cools, de kampioen van vorig jaar was niet van de partij.
17u30: De amper 18-jarige Svea Van Laere heeft haar palmares zonet opgesmukt met een Belgische titel bij de senioren. In afwezigheid van Merel Maes was ze absoluut baas tijdens de competitie. Op 1m70, een hoogte die geen enkele andere atlete kon klaren, had Van Laere nog steeds geen enkele foutpoging laten optekenen. Ze ging nadien nog over 1m73, alvorens het daarna driemaal – zonder succes – op 1m76 te proberen. Het wordt een abstract podium want Marie De Troyer, Maud Beeckmans en Sofie Rummens nemen alle drie een zilveren plak mee naar huis.
17u25: Na twee outdoortitels is het nu ook indoor prijs voor David Boda. Om zich van de winst in het hinkstapspringen te verzekeren, had de atleet genoeg aan twee geldige pogingen. Weliswaar twee heel fraaie pogingen. Hij begon zijn competitie met 14m92 en voegde daar in zijn vierde poging nog eens drie centimeter aan toe. Daarmee kwam Boda in de buurt van zijn PR (15m10). Bjorn De Decker, in het verleden ook al vaak goed voor 15m-sprongen, moest vandaag genoegen nemen met 14m55 en zilver. Loïc Basseg mag straks het podium vervolledigen dankzij zijn sprong van 14m3.
17u20: De indoorhal in Louvain-la-Neuve ontplofte op korte tijd twee keer. Eerst verbeterde Simon Verherstraeten zijn eigen Belgisch record (lees hier meer), daarna zette ook Helena Ponette een toptijd neer waarmee ze zich verzekerde van deelname aan het WK indoor (lees hier meer).


16u49: Op het snelste nummer van dit kampioenschap toonde Rani Rosius zich de beste. De Limburgse won in 7”20, exact dezelfde tijd als eerder vandaag in de reeksen. Die tijd volstaat helaas echter niet voor een WKi-ticket. Rani Vincke finishte achter haar als tweede in 7”27 en pakt naast een nieuw persoonlijke record ook het zilver mee naar huis. Delphine Nkansa veroverde het brons. Zij zette een tijd van 7”29 neer. Janie De Naeyer viel met haar chrono van 7”35 dan weer net naast het podium. Marine Jehaes (7”41) vervolledigde de top vijf. In de B-finale liep belofte Camille Sonneville ten slotte de snelste tijd: 7”43, een evenaring van haar seizoensbeste tijd.

16u36: Ook bij de mannen hebben we een nieuwe nationale indoorkampioen op de 1500m: Jochem Vermeulen. Hij had aanvankelijk nog Sébastien Fauconnier als gezelschap, maar geleidelijk aan liep Vermeulen toch verder en verder weg uit het zicht van Fauconnier. Vice-Europees kampioen Vermeulen liet de chrono uiteindelijk stoppen na 3’39”03, Fauconnier volgde enkele tellen later (3’47”78). De bronzen medaille ging na een sprint naar Florian Willocq. Hij liet 3’48”68 noteren.

16u35: De nieuwe Belgische indoorkampioene op de 1500m luistert naar de naam Eline Dalemans. De AVLO-atlete finishte haar eerste 1500m van het jaar na 4’21”07. Emma D’haene volgde op respectabele afstand en liet de chrono stoppen na 4’28”57. D’haene won zo de sprint om het zilver van Caroline Baudinet. Zij moet vrede nemen met het brons.
16u22: De schifting op de 200m bij de mannen is gemaakt en het zijn daar de gebroeders Snyders die met de beste papieren richting de finale gaan. Antoine Snyders was overall de snelste met 21”27. Camille deed er een reeks later exact twee tienden langer over. Hannes Huyck (21”62), Tom Marin (21”64) en Geoffrey Jacques (21”72) vervolledigden de top vijf als het op snelste tijden aankomt.
16u13: Ondertussen zitten ook de vijf reeksen 200m erop waarbij voor reekswinst een tijd net onder of net boven de 24 seconden nodig was. Justine Goossens was over alle reeksen heen de snelste met 23”74. Ook Anaïs Van Snick kon met 23”98 één van de snelste baanrondes voorleggen. Manon Depuydt (24”12), Kylie Lambert (24”05) en Cloé Chavepeyer (24”46) kwamen ook telkens als eerste over de meet.
15u48: Wat één van de topnummers van de dag moest worden, draaide uit op vreugde, teleurstelling en pijn. Voor vreugde moeten we in het kamp van Zeno Van Neygen zijn. Hij kwam met de derde tijd van alle deelnemers uit de reeksen, maar had duidelijk nog wat opgespaard voor de finale. Daar sprintte hij naar een nieuw PR van 7”60 en de Belgische titel. Michael Obasuyi gaf de gouden plak zelf uit handen door in de laatste meters uit te bollen. Het leverde hem wel nog zilver op in 7”85. Het brons ging niet naar Elie Bacari, de derde podiumkandidaat en Belgisch recordhouder. Hij greep halfweg koers naar zijn hamstring en kon de race niet afmaken. Ook zijn WK-deelname is daardoor bijzonder twijfelachtig. Thomas Carmoy zag zijn kans om het podium te betreden en greep die ook. Zijn eindtijd bedroeg 7”86.

15u45: In het verspringen bij de vrouwen veroverde Maité Beernaert de Belgische indoortitel door bij haar vijfde poging als enige voorbij de 6m te springen: 6m01. Beernaert bleef Sara Van Hoyweghen zo nipt voor. Zij liet namelijk 5m98 noteren. Die afstand sprong ze zowel bij haar derde als bij haar vijfde poging. Het brons ten slotte gaat naar Stefanie Brosens. Zij zette een sprong van 5m71 neer.
15u30: Ook in het polsstokspringen bij de vrouwen kennen we inmiddels de nieuwe Belgische indoorkampioene: Lola Lepère. De RESC-atlete liet 4m05 optekenen en deed zo net beter dan Kyani Joosten die een resultaat van 4m00 achter haar naam zette. Het brons is voor Fleur Hooyberghs (3m80).

15u18: In de finale van de 60m horden heeft Noor Koekelkoren haar favorietenrol waargemaakt en zo haar Belgische titel geprolongeerd. Ze deed dat met net iets minder marge dan ze wellicht zelf gehoopt had, want met 8”19 ging ze een fractie langzamer dan in de reeksen. Amber Vanden Bosch werd knap tweede in een nieuw PR van 8”23. Ze valt daarmee maar net buiten de top tien aller tijden. Laures Bauwens vervolledigde het podium met eveneens een snelle tijd van 8”27.

15u15: Geen extra WKi-ticket voor België op de 800m. Met Tibo De Smet en in mindere mate ook nog Timon Inghelbrecht en Mattis Tanghe hadden we nochtans wel enkele troeven om alsnog met een extra Belg naar Polen te trekken. De Smet kreeg in zijn zoektocht naar WKi-deelname zelfs de hulp van een van de topfavorieten voor de wereldtitel straks in Polen: Eliott Crestan. De Smet probeerde dan ook aan te haken, maar dat lukte net niet goed genoeg om onder de gevraagde 1’45”90 te duiken. Hij eindigde uiteindelijk wel als tweede (1’47″49). De winst was voor Crestan die de klok liet stoppen na 1’45”53. Het brons ten slotte is voor Inghelbrecht in 1’48”36.

15u10: In het hoogspringen is Sten Geenens erin geslaagd om Bram Ghuys af te troeven. Hij klaarde 2m13 en kon zo één hoogte meer aan dan Ghuys, die bij 2m10 zijn hoogste geslaagde sprong afwerkte. Geenens is intussen zowel regerend Belgisch indoor- als outdoorkampioen. Jos Gamuela Ngamunguelamag mag mee het podium op met 2m00.
14u58: Elena Defrère heeft haar titel in het kogelstoten kunnen verlengen. De atlete zette een zeer constante reeks neer met, op één misser op het laatst na, allemaal worpen voorbij de 15m. Met 15m61 hield ze de concurrentie ver achter zich. Lenne Jacobien kaapte het zilver weg met 14m06. De 13m69 van Florence Boeynaems leverde brons op.
14u52: De finale van de 800m werd de verwachte strijd tussen Laure Bilo en de klok. Bilo had namelijk nog ambities om onder de 2’01”16 te duiken en zich zo te plaatsen voor het WK indoor. Uiteindelijk eiste er nog een derde speler een opvallende rol op in dit stuk. Liselot Smolders nestelde zich namelijk in het spoor van Bilo en zou daar lange tijd blijven zitten. Bilo trok stevig door, maar miste haar beoogde doeltijd. Ze zette wel nog een knappe 2’02”49 neer, logischerwijs goed voor de Belgische titel. Smolders haar vechtlust werd beloond met een zilveren medaille én een dik persoonlijk record van 2’02”75, waardoor ze nu zevende aller tijden wordt in België. De derde plaats ging naar Elena Kluskens in 2’05”51.

14u33: Simon Verherstraeten is dé man in vorm op de 60m. Dat bewees hij vorige week al met een verbetering van het BR, maar ook vandaag kon hij zijn hoogvorm niet wegsteken. In de eerste reeks knalde hij naar 6”58, vier honderdsten boven zijn eigen toptijd. In de tweede reeks was Itoungue Bongogne Claude Emmanuel, die niet voor het podium in aanmerking komt, bijna net zo outstanding. Hij zette de anderen met 6”69 op een tiende. De daaropvolgende reeks ging meer gelijk op, al kon er uiteraard maar één iemand als eerste over de finish komen. Dat was Antoine Snyders, die met 6”79 niet al te ver van zijn PR verwijderd bleef. Reeks vier ging naar Emiel Botterman. Met 6”77 lijkt hij op papier geen bedreiging te zullen vormen voor Verherstraeten, maar hij kan wel met een klein persoonlijk record naar de finale

14u19: Meerkamper Dai Keïta schreef zonet de nationale titel in het verspringen op zijn naam. Vorig weekend schitterde de DCLA-atleet nog in de indoorhal in Gent door een Belgisch beloftenrecord op de zevenkamp neer te zetten. Keïta was toen goed voor een sprong van 7m80; vandaag volstond een sprong van 7m51 voor de winst. Yanni Sampson vervolgens liet slechts een geldige poging noteren, maar zijn 7m32 levert hem wel de zilveren medaille op. Het brons ten slotte is voor Renzo Van de Vyvere die 7m23 liet noteren.

14u08: Nadat de horden weggehaald waren, was het aan nationaal recordhoudster op de 60m Rani Rosius. Zij is nog op zoek naar een WKi-ticket en moet daarvoor een tijd van 7”15 neerzetten. In de eerste reeks lukte dat niet, maar ze won wel overtuigend in 7”20. In de finale om 16u20 krijgt ze nog een kans om de limiet alsnog te halen. Haar naamgenote Rani Vincke schreef vervolgens de tweede reeks op haar naam door 7”28 neer te zetten. Ze bleef zo Marine Jehaes (7”40) en belofte Camille Sonneville (7”48) voor. In reeks drie ging de winst dan weer naar Delphine Nkansa. Zij liet de chrono stoppen na 7”35. In de vierde en laatste reeks ten slotte toonde Janie De Naeyer zich de snelste in 7”41. Juniore Ilona Dhaenens klokte 7”44.
13u51: In de reeksen op de 60m horden bij de mannen schreven de drie tenoren telkens eenvoudig de reekswinst op hun naam. Elie Bacari gaf het voorbeeld door in de eerste reeks 7”62 neer te zetten, ruim sneller dan de nummer twee, Jente Hauttekeete (8”27). Vervolgens was het aan Michael Obasuyi, die met 7”57 de snelste chrono neerzette over alle deelnemers. Zijn grijns toen hij de klok zag deed vermoeden dat hij op meer uit is. Tenslotte was het de Zeno Van Neygen-show in de derde reeks. Met 7”63 verbeterde hij zijn persoonlijk record. De WK-limiet staat op 7”58. Thomas Carmoy is nog een opvallende naam die we in de finale terugzien. Hij eindigde in de laatste reeks als tweede in 7″91. Om 14u55 vindt de medaillestrijd plaats.

13u28: Favoriete Noor Koekelkoren stootte zonet vanuit reeks 2 vlot door naar de finale op de 60m horden. De DCLA-atlete liet een tijd van 8″18 optekenen. De finale staat om 14u45 op het programma.
13u00: We zijn eraan begonnen! Het verspringen en hoogspringen bij de mannen en het polsstokspringen bij de vrouwen zijn de eerste nummers die van start zijn gegaan. Atletieknieuws is ter plaatse en zorgt ervoor dat u alle hoogtepunten zeker meekrijgt. Alvast een eerste jammerlijke update: de aangekondigde strijd tussen Mariska Parewyck en Laure Bilo zal jammer genoeg niet plaatsvinden. Die eerste is onvoldoende hersteld van ziekte en heeft haar indoorseizoen vroegtijdig moeten beëindigen.
De voorbeschouwing op dit kampioenschap kan u hier terugvinden.











![Wie kan zich via het BK indoor nog naar Apeldoorn knokken? [Voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2024/05/DSC04300-218x150.jpg)

![Wie gaat zondag met Belgische indoortitels aan de haal? [voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2024/02/DSC02482-218x150.jpg)





7.27 is ook een PB :D
Vind nergens de uitslagen