Het is eindelijk zover: de vijftigste Memorial Van Damme. De Belgische topmeeting vormt dit jaar de finale van de Diamond League en zowat alle wereldtoppers zakten dan ook af naar ons land. Daarnaast komen vandaag en morgen ook heel wat Belgische toppers in actie voor eigen publiek. Met deze liveblog houdt Atletieknieuws u up-to-date.
22u10: Een orkest en lichtspektakel begeleiden de eindwinnaars van de Diamond League op hun ereronde door het Koning Boudewijnstadion en ook wij leggen hier deze eerste dag neer. Ook morgen zit u trouwens weer goed bij Atletieknieuws om alles vanop de eerste rij te volgen! De reacties van onder andere Jonathan Sacoor en Paulien Couckuyt krijgt u vanavond overigens ook nog bij ons te lezen. Tot morgen!
22u07: Op de internationale 400m liep Daniel Segers zonet vanuit de ongunstige binnenbaan naar een tijd van 44″82. Dat is slechts een luttele honderdste van een seconde boven zijn persoonlijk record. Onze landgenoot kwam daarmee als zevende over de streep. De winst en bijbehorende diamant gingen dan weer naar wereldkampioen Busang Collen Kebinatshipi. De Botswaan stormde naar een toptijd van 43″40, een meeting- en ‘Diamond League’-record, en wordt daarmee gedeeld vijfde aller tijden.
21u53: In het hinkstapspringen heeft Saliyya Guisse haar goede niveau van eerder dit seizoen niet kunnen etaleren. Onze landgenote liet uiteindelijk twee geldige sprongen optekenen, waarvan haar zesde en laatste de beste was: 13m33. De winst in de zandbak ging naar de Senegalese Saly Sarr (14m96). De halve baanronde werd dan weer gewonnen door Julien Alfred. Zij dook als enige onder de 22 seconden: 21″79.
21u46: Het discuswerpen bij de mannen werd overigens gewonnen door de Sloveen Kristjan Ceh. Hij wierp zijn discus naar een nieuw meetingrecord van 71m29.
21u44: Ook dat andere springnummer, het hoogspringen bij de mannen, zit er ondertussen op. De Pool Mateusz Kolodziejski pakte de winst met een sprong over 2m28. De Amerikaan JuVaughn Harrison sprong even hoog, maar had daarvoor wel meer pogingen nodig en werd dus als tweede geklasseerd.
21u40: De vele Griekse vlaggen gaan de hoogte in, want op de tonen van de Sirtaki vliegt Karalis over 6m12! Hij neemt daarmee het meetingrecord over van de onfortuinlijke Duplantis. De Griek zal helaas geen pogingen meer ondernemen op wereldrecordhoogte.
21u40: Wat een finish op de 1500m bij de mannen! Tot op de meet liepen Cameron Myers en Phanuel Koech schouder aan schouder. Het was uiteindelijk de Australiër Myers die zich het snelst toonde: 3’30″14. De Noor Jakob Ingebrigtsen, Europees kampioen over 5000m, zakte in de laatste rechte lijn nog terug naar de vijfde plek. Onze landgenoot Ruben Verheyden kwam als tiende over de streep na 3’32″47, wat slechts zo’n negen honderdsten trager is dan zijn seizoensbeste tijd.
21u30: Emmanouil Karalis heeft in afwezigheid van Duplantis de eindzege van de Diamond League op zijn naam geschreven. De Noor Sondre Guttormsen bood nog het langst weerwerk, maar moest uiteindelijk toch ook het hoofd buigen. Net als de Australiër Kurtis Marschall eindigde hij met 5m82 achter zijn naam. Karalis heeft de lat ondertussen op 6m12 laten leggen. Dat zou een nieuw meetingrecord zijn. De Griek faalde echter al twee keer op die hoogte, al was zijn tweede poging wel heel nipt. Lukt het bij zijn laatste poging wel om het meetingrecord op zijn naam te zetten?

21u23: Freweyni Hailu pakte zonet de overwinning op de 5000m in 14’35″20. Onze landgenote Jana Van Lent kende dan weer een minder gelukkige dag. Zij stapte na zo’n 3000m uit de wedstrijd. Saliyya Guisse heeft in het hinkstapspringen dan weer al vier keer ongeldig gesprongen. Zet ze nog een geldige afstand in de tabellen?
21u10: Overwinning voor wereldrecordhouder Ja’Kobe Tharp op de hoge horden! De Amerikaan kwam over de streep na 13″03. Onze landgenoot Elie Bacari finishte daarachter mooi als vijfde en toonde zich relatief tevreden. Hij liet de chrono uiteindelijk stoppen na 13″42.
21u00: In het polsstok- en hoogpspringen zijn onze Belgische vertegenwoordigers Ben Broeders en Thomas Carmoy helaas al uitgeschakeld ondertussen. Broeders lukte zijn beginhoogte van 5m52 nog wel meteen bij zijn eerste poging, maar op 5m72 ging het vervolgens drie keer mis. Ook Carmoy moest het hoofd buigen bij de tweede hoogte (2m21) nadat hij vlot over de beginhoogte was gegaan (2m16).

20u46: De vlammenwerpers mogen nog eens vuur spuwen, want Emmanuel Wanyonyi loopt naar een nieuw meetingrecord op de 800m: 1’41″80.

20u37: Meetingrecord op de 3000m steeple! Faith Cherotich kwam als eerste over de streep na 8’51″61 en pakt zo ook de eindzege in de Diamond League.
20u34: Het snelste nummer van de dag, de 100m bij de mannen, leverde een zege op voor de Jamaicaan Oblique Seville (9″90). Een teleurgestelde Simon Verherstraeten kwam over de streep na 10″28.
20u30: Goed en slecht nieuws, maar laat ons met het positieve beginnen: Paulien Couckuyt heeft op de 400m horden haar persoonlijk record opnieuw verbeterd! Hier leest u er alles over. Het slechte nieuws dan: Armand ‘Mondo’ Duplantis heeft forfait moeten geven. In de mixed zone sprak de Zweedse superster onomwonden van een “shitty feeling, een kakgevoel”.

20u00: Bin Feng heeft de eindzege in het discuswerpen op haar naam geschreven. De Chinese wierp haar discus 67m46 ver in het gras. De Amerikaanse Valarie Sion (66m92) en de Nederlandse Jorinde van Klinken (64m66) werden tweede en derde.
19u49: Geen nieuwe sprong voorbij 8m voor Yanni Sampson; het blijft bij de 7m82 van zijn eerste poging. Daarmee wordt onze landgenoot zesde. De winnaar van de avond, de Jamaicaan Tajay Gayle (8m46), had wel een sprong ver voorbij de 8m nodig om de Griekse veelwinnaar Miltiadis Tentoglou (8m40) af te houden. De Zwitser Simon Ehammer werd derde met een sprong van 8m23.

19u38: Bij de mannelijke 400m op uitnodiging heeft Jonathan Sacoor zonet een nieuw persoonlijk record van 44″85 gevestigd! Onze landgenoot dook voor het eerst dit seizoen onder de 45″ en deed maar liefst meer dan een tiende af van zijn vorige persoonlijke besttijd (44″98). Sacoor springt met zijn tijd van vandaag over Dylan Borlée, die vandaag naar een seizoensbeste van 45″20 liep, naar de vijfde plek op de Belgische ranking aller tijden. Ook Florent Mabille (46″12) en Christian Iguacel (47″86) werkten de baanronde af. De winst was voor de Botswaan Lee Eppie in 44″50.

19u29: De 400m vrouwen op uitnodiging – en dus geen onderdeel van het ‘Diamond League’-programma – werd zonet gewonnen door Lieke Klaver. De Nederlandse liep als enige onder de vijftig seconden: 49”67. Kylie Lambert kwam dan weer als eerste Belgische over de streep in een persoonlijk record van 53”08. Daarmee verstevigt ze haar zesde plaats op de Belgische U23-lijst aller tijden. Ook Isalie Vandael (53”23), die achtste wordt op de Belgische U23-lijst, en Justine Goossens (53”42) liepen naar een nieuwe persoonlijke besttijd. Pieroni Messalina liet de chrono ten slotte stoppen na 54”49.
19u15: We kennen een eerste winnaar van het ‘Diamond League’-circuit! Chase Jackson komt na haar monsterworp bij haar derde poging niet meer in de problemen en wint met een worp van 21m14. De Canadese Sarah Mitton (20m64) en Nederlandse Jessica Schilder (20m57) worden respectievelijk tweede en derde op (meer dan) een halve meter. Na vier pogingen staat de beste sprong van Yanni Sampson overigens nog steeds op 7m82.

18u30: De handen gaan voor het eerst op elkaar bij de voorstelling van de vrouwelijke kogelstoters. De Memorial 2026 is nu echt begonnen! Onze eerste landgenoot, Yanni Sampson, komt over acht minuten al in actie in het verspringen.
14u12: Naast een resem internationale toppers komen vanavond ook heel wat Belgen in actie. Hieronder een overzicht:
| 18u38 | Verspringen Mannen (DL) | Yanni Sampson |
| 19u22 | 400 meter Vrouwen (Invitational) (geen DL) | Messalina Pieroni, Justine Goossens, Kylie Lambert en Isalie Vandael |
| 19u31 | 400 meter Mannen (Invitational) (geen DL) | Christian Iguacel, Florent Mabille, Jonathan Sacoor en Dylan Borlée |
| 19u59 | Polsstokhoogspringen Mannen (DL) | Ben Broeders |
| 20u04 | 400 meter Horden Vrouwen (DL) | Paulien Couckuyt |
| 20u09 | Hoogspringen Mannen (DL) | Thomas Carmoy |
| 20u14 | 100 meter Mannen (DL) | Simon Verherstraeten |
| 20u48 | Hinkstapspringen Vrouwen (DL) | Saliyya Guisse |
| 20u55 | 110 meter Horden Mannen (DL) | Elie Bacari |
| 21u03 | 5000 meter Vrouwen (DL) | Jana van Lent |
| 21u26 | 1500 meter Mannen (DL) | Ruben Verheyden |
| 21u52 | 400 meter Mannen (DL) | Daniel Segers |

![Excelsior zondag met doelwit op de rug tijdens EnergyVision CrossCup-opener in Berlare, Rock’n’Run aast op Relays-revanche [Voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2025/10/6S3A0822-1-218x150.jpeg)









![Belgisch record Gevaert blijft overeind en “meetingrecord” als codewoord: herbeleef hier de slotdag van de Memorial Van Damme [liveblog]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2026/09/f6b7766f-b20d-48eb-b7dd-e44f8a1f1876-218x150.jpg)







