Op de Franse juniorenkampioenschappen heeft Manon Beernaert de afgelopen dagen van zich laten horen. De hamerslingeraarster verbeterde in de kwalificaties al haar eigen Belgisch record tot 63m08 en won vervolgens de finale met een opnieuw knappe 63m00.

Manon Beernaert had het niet onder de markt om de WK U20-limiet voor Eugene te halen. Niet omdat ze de gevraagde 61m24 niet in de armen had, wel integendeel. Beernaert slingerde twee keer de limiet, maar deed dat op wedstrijden zonder de juiste World Athletics-certificatie. Pas bij haar derde limiet in mei was ze helemaal zeker. Gaandeweg kroonde Beernaert zich ook tot Belgisch recordhoudster bij de junioren, met 61m87 als voorlopige beste worp.

De hamerslingeraarster van Houtland AC trok afgelopen week naar Frankrijk om er voor haar Franse club deel te nemen aan de nationale U20-kampioenschapen. In de kwalificaties zette ze al een stevig nieuw BR van 63m08 op het scoreblad. Voor de winst in de finale voegde ze daar ter onderstreping ook nog eens 63m00 aan toe. Het hamerslingeren in Eugene staat volledig op 6 augustus ingepland, met kwalificaties in de ochtend en de finale in de avond.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in