Rugwind, tegenwind, zonneschijn en stormachtige regen: ze waren met momenten allemaal van de partij in Kessel-Lo afgelopen weekend. Het BK atletiek had vooral sportief heel wat te bieden. Delphine Nkansa en Helena Ponette knokten zich in extremis naar het EK. Elie Bacari en Daniel Segers toonden zich helemaal klaar voor Birmingham en juniores Ilona Dhaenens en Manon Beernaert leverden Belgische U20-records af.
Delphine Nkansa – Belgisch kampioene 100m in 11″13 (PR en EK-limiet)
“Ik ben een beetje in shock nu ik eindelijk kan zeggen dat ik voor Birmingham geplaatst ben. Op een gegeven moment leek niets nog te lukken dit seizoen en zelfs tijdens deze wedstrijd voelde het alsof ik scherpte miste. Daarom was ik ook heel verrast dat de tijd zo snel was. Uiteindelijk geeft dat perspectief: het kan zeker nog sneller. Ik zou in Birmingham graag onder 11″10 duiken, want ik weet dat ik dat in me heb.”
“De andere Belgische vrouwen hebben me enorm geholpen. Het niveau lag superhoog waardoor ik vooruitgestuwd werd. Dat is vooral ongelofelijk interessant voor de aflossingen. We kunnen in Birmingham echt iets moois gaan doen.”
“Ik vind het triest dat Rani Rosius er ondanks haar Europese limiet niet bij mag zijn op de individuele 100m. Toch moet ze trots zijn denk ik. Het is superstraf dat ze er vier maanden na haar operatie alweer staat. Al mijn kampioenschappen tot hiertoe waren samen met Rani, dus ik ga mijn vaste kamergenote wel missen. Ze komt er natuurlijk gaandeweg ook bij met de Rockets, maar voor die individuele 100m was het toch altijd leuk om al samen met een ploeggenote aan het eerste stuk van het kampioenschap te beginnen.”

Helena Ponette – Belgisch kampioene in 51″16 (EK-kwalificatie en PR in de reeksen met 50″80)
“Dan toch nog gelukt om de EK-limiet te lopen in het laatste weekend! In het indoorseizoen ging het ook zo, maar toen was het toch een minder groot doel om het WKi te halen. Ik ben heel blij dat ik nu mijn kwalificatie op zak heb na een aantal wedstrijden waarin het nog niet voldoende was. Met de toplist bleef het heel spannend.”
“Het is mooi dat ik op het EK kan geraken na een half jaar waarin ik afgestudeerd ben als arts en waarin de selectie voor specialisaties werd gemaakt. Tussendoor heb ik proberen trainen, maar dat ging niet altijd even gemakkelijk. De afgelopen weken zijn dan wel weer heel goed verlopen.”

“Voor de Cheetahs is het een lastig seizoen geweest met veel blessures, maar ik heb toch het gevoel dat we er net op tijd doorkomen. Ik loop zelf mijn record en heb dit weekend ook heel wat mooie dingen gezien bij de anderen. Individueel kan ik met wat concurrentie waarschijnlijk ook nog een stukje sneller, al mag ik me er niet aan laten vangen dat ik mijn ritme te veel op de anderen afstel. Dat is deels wat er misliep in de vorige wedstrijden.”
Elie Bacari – Belgisch kampioen 110mH in 13″25 (PR en gedeeld tweede aller tijden)
“Heel spijtig dat Michael uiteindelijk niet kon lopen. 13″38 in de reeksen voelde best makkelijk dus ik wist ook wel dat er nog meer in zat. 2.8 m/s tegenwind is enorm veel. Dat geeft mij vertrouwen dat mijn doelstelling voor dit seizoen, 13″1 lopen, haalbaar is.”

Ilona Dhaenens – Tweede 100m in 11″19 (Belgisch record junioren)
“Ik blijf mezelf verbazen: ik had die 11″2 al niet verwacht, laat staan 11″19. Ik kwam vooral naar hier met zin om hard te lopen, maar zonder megahoge verwachtingen. Na de 11″20 in de reeksen kon ik gewoon nog eens alles geven in de finale. Er komt een beetje stress bij kijken omdat je wilt bevestigen, maar uiteindelijk had ik niets meer te verliezen en alles te winnen.”
“Het is en blijft jammer dat ik individueel niet mag lopen in Eugene, maar doordat we er met de estafette zijn ga ik de hele ervaring gelukkig wel meekrijgen. Volgend jaar ben ik ook nog juniore, dus ik heb nog het EK U20 van 2027 om naar uit te kijken.”

Manon Beernaert – Belgisch kampioene hamerslingeren met 63m55 (Belgisch record junioren)
“Ergens vond ik het jammer voor Vanessa (Sterckendries; red.) dat ze haar laatste BK niet heeft kunnen winnen, maar ik ben heel tevreden met mijn eigen prestatie. Ook voor de toekomst is het concurrentie die wegvalt. Op haar topniveau kon ik nog niks tegen haar doen, maar op een BK als dat van vandaag was het leuk om een battle te hebben. In België is werpen niet je van het, zeker als vrouw. Vanessa is een enorm voorbeeld geweest om naar op te kijken voor jonge meisjes zoals ikzelf. Zij heeft het bewijs geleverd dat je ook in België een topwerpster kan worden en dat verhaal wil ik nu ook schrijven.”
“Ik ben klaar voor het WK U20, dat blijkt ook uit mijn laatste wedstrijden. Zowel fysiek als qua motivatie mag het nu echt gaan beginnen. Mijn vorige kampioenschappen waren niet goed, maar ik denk dat ik stappen heb gezet. Op de Franse kampioenschappen gooide ik in de kwalificaties al een BR, wat moed heeft gegeven. Ik zit in een zware lichting met meisjes die ook al een EK senioren waard zijn, maar mijn volledige focus ligt nu sowieso op de kwalificaties.”

Daniel Segers – Belgisch kampioen 400m in 44″82
“Vorig jaar was ik ook al favoriet, maar toen liet ik mij verrassen. Nu wilde ik echt Belgisch kampioen worden en dat gevoel kwam er uit in mijn schreeuw na de finish. Ik vind de buitenbanen niet erg: oké, je wordt opgejaagd, maar de bochten zijn ook minder scherp en je kan helemaal je eigen ding doen. In de laatste 100m voelde ik mij heel sterk. Dylan (Borlée; red.) kwam naast mij opzetten, maar ik kon nog het verschil maken. Ik blijf hout vasthouden om gezond te blijven, dat is de grootste uitdaging in mijn carrière. Het meeste werk is geleverd, nu moet ik zorgen dat ik fit aan de start geraak.”
“Het uitvallen van Alexander Doom is een aderlating voor de Tornados. Ik heb zelf ook veel blessures gehad en weet hoe rot dit voelt: ik wens hem veel beterschap. We gaan nog steeds 100% voor goud. Dit is een ploeg met drie jongens die individueel op het EK staan dus we zijn het aan onze stand verplicht.”

“Komende week wordt er gesproken over de plannen voor de mixed relay. Ook daar ben ik enthousiast over, maar het wordt wel zaak om verstandige keuzes te maken en onze troeven goed verdeeld uit te spelen. Ik geloof in mijn individuele kansen en heb een blessuregeschiedenis, al wil ik mijn eigen belangen absoluut niet boven die van de ploeg zetten. De teams zijn belangrijk en krijgen veel ondersteuning, dus dan moeten ze ook als prioriteit behandeld worden.”
“Onze trainingsgroep scoort hier 1-2-3-4. Kevin en Jonathan Borlée zijn jonge coaches, maar hebben duidelijk iets te bieden en zijn al enorm gegroeid. Ik hoop dat ze daar erkenning voor krijgen. Het zou mooi zijn als dit tot een professioneel team kan uitgroeien.”
Amélie Coenen – Belgisch kampioene verspringen met 6m24 (BR scholieren)
“Ik had gehoopt om voor het podium mee te spelen, maar winnen had ik totaal niet verwacht. Het Belgisch record was meer een doel in de zin dat ik wist dat het op 6m23 stond en dat ik erin geloofde dat ik die afstand aankon. Mijn competitie begon niet zo goed, maar op het einde voelde ik de steun van het publiek en viel alles op zijn plaats. Het voelt heel speciaal om te winnen van Nafi Thiam, een beetje raar zelfs. Ik ben zelf ook meerkampster en zij is absoluut een idool van mij. Toen ze mij achteraf kwam feliciteren was ik een paar seconden lang een beetje starstruck.”

Nafi Thiam – Tweede in het verspringen met 6m13, 13″83 in de reeksen en DNF in de finale op de 100mH
“Ik denk dat mijn verspringen constanter is geworden ten opzichte van Luik, maar er miste vandaag wat energie en kracht. Op training voel ik me wel steeds beter, maar het is al bij al nog vroeg na mijn blessure om al in topvorm te zijn. Daarom blijf ik ook het einde van het seizoen als richtpunt nemen, want ik geloof dat ik op dat moment wel top kan zijn. Het EK is niet het belangrijkste dit seizoen, opnieuw gezond zijn wel.”
“Op de horden geraakte ik net iets te veel uit evenwicht om door te lopen, wat jammer was omdat de opwarming een stuk beter voelde dan die voor de series. Misschien was ik iets te enthousiast. Het was leuk geweest om een tweede wedstrijd in de benen te hebben, maar het zou heel stom zijn om hier te vallen. Terugkeren uit blessure vreet aan het mentale aspect dus zo een tegenslag kon ik wel missen. Ik denk dat mijn niveau in de reeksen en lijn ligt met wat ik op de andere zevenkamp-disciplines heb getoond.”

“Een vierde titel zou niet veel toevoegen aan mijn palmares, maar deelnemen aan het EK houdt wel risico’s in. De mogelijke meerwaarde is dat ik er vertrouwen opdoe en plezier maak. Na het misgelopen WK zou het ook een opsteker zijn om niet nog een kampioenschap te missen. Daartegenover staat dat ik na het EK rust zou nemen in plaats van een trainingsblok te doen, waardoor een tweede zevenkamp laat in het seizoen minder goed zou zijn.”
Ilona Masson – Belgisch kampioene in het hinkstapspringen met 14m10
“Het was wel wat vandaag met de wind en de regen. Dat maakte het moeilijk om de aanloop helemaal juist te krijgen, maar ik vind het heel hoopgevend dat ik in lastige condities ook voorbij 14 meter kan. Mijn voorbereiding is volledig op Birmingham afgesteld, dus ook in die zin is dit een kleine opsteker. Ik miste wel wat frisheid na een stevige trainingsweek. Volgende week ga ik ook nog naar de IFAM: mijn trainer Michel Boels wilde absoluut nog eens op volledige aanloop springen voor het EK en op training doen we dat nooit.”

Pieter Sisk – Belgisch kampioen 1500m
“Ik heb altijd gedacht dat mijn 800m-snelheid een troef zou zijn nu ik volledig op de 1500m focus. Op de internationale kampioenschappen kwam dat er niet echt door, dus het doet wel deugd om vandaag in de sprint een tactische wedstrijd te winnen. Het is voor mij geen gemakkelijk seizoen geweest, maar ik heb het gevoel dat ik nu wel een aantal extrasportieve randzaken zoals mijn laatste examenperiode achter me heb gelaten. In principe zal het zonder EK zijn, maar ik denk dat ik dit seizoen nog wel wat mooie dingen kan doen.”

Antoine Snyders – Belgisch kampioen 100m in 10″20 (PR)
“Twee keer een PR op de 100m, in de reeksen en de finale! Tijdens de opwarming voelde ik al dat ik superbenen had en een record ging lopen als er geen tegenwind zou zijn. Het niveau lag heel hoog met vier mannen onder 10″30, zot als je weet dat de twee snelsten (Simon Verherstraeten en Kobe Vleminckx; red.) er nog niet bij waren. Na drie vierde plaatsen de voorbije jaren doet het heel veel deugd om nu die Belgische titel te pakken. In Birmingham ga ik resoluut voor de finale.”











![Nationale titels en EK-tickets op het spel: 13 niet te missen BK-finales [Voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2026/07/6S3A0862-218x150.jpg)





