Elien Vekemans heeft in het Limburgse Heusden-Zolder nog maar eens een verbetering van haar eigen Belgisch record laten noteren. In regenachtige omstandigheden sprong onze 24-jarige landgenote over 4m66.
Geen één zonder twee meende polsstokspringster Elien Vekemans. Na Jana Van Lent eerder vandaag op de 5000m vestigde ook zij namelijk een nieuw Belgisch record. Dat deed ze door over 4m66 te springen op de Nacht van de Atletiek in het regenachtige Atletiekstadion De Veen.

Voor het wereldkampioenschap in Tokio wordt door de wereldatletiekbond 4m73 gevraagd. Op die hoogte waagde Vekemans dan ook nog drie keer haar kans, maar die hoogte zat er vandaag (nog) niet in. Geen ramp, want onze landgenote heeft nog tijd tot eind augustus. Ook indien Vekemans er tegen dan niet in zou slagen de gevraagde limiet te behalen, kan ze nog een ticket bemachtigen. Ze moet dan wel in de top 36 staan op de ‘Road to Tokyo’-ranglijst. Voorlopig staat onze landgenote op de gunstige twintigste plaats.
De komende week trekt Vekemans nog naar het Duitse Bochum om daar het beste van zichzelf te geven op de World University Games. Op zaterdag 2 augustus volgt dan het BK in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.