Paulien Couckuyt kwam in Oordegem een dikke week voor het EK haar medaillekandidatuur kracht bijzetten. De hordenloopster liep naar eigen zeggen nog geen perfecte koers, maar was wel goed voor een PR en de tweede beste Europese prestatie van 2026.

Paulien Couckuyt – 400mH in 53”90

“Tot horde acht doe ik altijd 16-pas en daarna schakel ik naar 17 stappen omdat ik zo mijn gemakkelijkste been kan gebruiken op horde negen. Ik wil die 16-pas doortrekken tot het einde om twee stappen minder te zetten. Ik kwam naar hier om horde negen met mijn slechte been te doen, maar het werd toch weer het goede. Tijdens het lopen was ik al op mezelf aan het roepen.”

“Vorige week kon ik op het BK de finale niet lopen, maar mijn kuit is deze week wel weer losgekomen. Dat heeft mij niet gestoord en ik heb kwalitatief kunnen trainen. Het heeft mij wel nog eens duidelijk gemaakt dat ik qua recuperatie alles uit de kast moet halen op het EK, een goede reminder.”

“Ik denk dat het niet onrealistisch is om aan de medailles te denken. We zitten met meerderen rond dezelfde tijd, maar ik voel dat er nog meer in zit en meestal kan ik op kampioenschappen mijn beste chrono’s lopen. Normaal moeten de snelste twaalf geen reeksen lopen, wat mij op zich goed uitkomt want mijn tweede race is meestal de beste. Dat zou hier de finale kunnen zijn”

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in