Home Nieuws Internationaal WK junioren – Kyani Joosten tiende in finale polsstokspringen

WK junioren – Kyani Joosten tiende in finale polsstokspringen

0
Kyani Joosten - Foto: Michiel Reyntjens

Kyani Joosten is afgelopen nacht als tiende geëindigd in de finale van het polsstokspringen. Onze landgenote liet – net als vier andere finalisten – een resultaat van 4m10 noteren.

Kyani Joosten had zich enkele dagen geleden knap gekwalificeerd voor de finale in het polstokspringen door een van de dertien vrouwen te zijn die over 4m10 vloog. In die finale, die afgelopen nacht plaatsvond, liet onze landgenote vervolgens opnieuw hetzelfde resultaat optekenen. De Duitsers Lotte Gretzler en Anna Hiesinger (gedeeld zevende), de Franse Julie Bourgis (negende) en de Kazachse Anna Cherkashina (elfde) zetten allen eveneens 4m10 achter hun naam.

De twee Duitse vrouwen en de Franse Bourgis werden echter boven onze landgenote geclassificeerd omdat ze alle drie meteen over 4m10 waren geraakt, terwijl Joosten daar twee pogingen voor nodig had. De Kazachse had dan weer eveneens twee pogingen nodig gehad, maar eindigde toch achter onze landgenote omdat zij op de aanvangshoogte van 3m95 daarvoor ook al twee pogingen nodig had gehad. Joosten klaarde die hoogte daarentegen meteen bij haar eerste poging.

Foto: Michiel Reyntjens

Voor de achttienjarige Joosten, die een persoonlijk record van 4m20 heeft, is de tiende plaats op dit WK U20 haar beste resultaat ooit op een internationaal jeugdkampioenschap. Op het EK U18 eindigde ze twee jaar geleden namelijk nog als zestiende, terwijl ze op het EK U20 vorig jaar dertiende werd. De winst in het universiteitsstadion in Oregon ging afgelopen nacht overigens naar de Tsjechische Nicole Krutilová. Zij ging als enige over 4m45.

GEEN REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in