Rémi Schyns heeft op de 3.000m een bijzonder indrukwekkende prestatie geleverd door naar de zevende plaats te lopen. Hij finishte in het zog van Frederik Ruppert, die Belgische Luxemburger Ruben Querinjean van de Europese titel hield.

Rémi Schyns kwam op het EK in Rome slecht neer in de steeplebak en liep een enkelblessure op die hem maandenlang zou achtervolgen. De steepleloper kwam van ver terug en klokte deze zomer een PR van 8’17″46. Op het EK sprak hij diezelfde goede benen aan om in de reeksen overtuigend naar de finale te lopen. In de eindstrijd ging het er uiteindelijk hard aan toe, maar Schyns bleef tot in de laatste ronde meedraaien op de posities net achter het podium.

Voor het goud leidde Frederik Ruppert de dans, met Ruben Querinjean op zijn hielen. De Duitser hield het vol tot op de meet en klopte Belgo-Luxemburger Querinjean. Die laatste zag zijn trainingsmakker Schyns vermengd in de strijd om plaats vijf zevende worden.

Rémi Schyns: “Voelt aals een nieuw begin”

“Ik ben heel tevreden. Ik wilde vooral de finale halen en daar voor de plaatsen vechten. Dat is mooi gelukt. Hier had ik zeker voor getekend op voorhand. Zoals ik na de reeksen al zei voelt dit als revanche na de lange weg die ik heb afgelegd. Het is raar om te zeggen op mijn derde EK, maar dit voelt echt als een nieuw begin.”

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in