Na de openingsmanche in Berlare houdt de EnergyVision CrossCup zondag halt in Roeselare voor de eerste korte en lange crossen van het seizoen. Guillaume Grimard won vorig jaar en krijgt nu Belgische en Europese uitdagers tegenover zich. Jessica Gibbon jaagt een derde EnergyVision CrossCup-triomf na, terwijl de strijd om de leiderstrui in het algemeen klassement tussen de Belgen helemaal open ligt.

Een week na de Relays in Berlare is het zondag tijd voor de eerste individuele manche van het EnergyVision CrossCup-seizoen. In Roeselare krijgen de atleten op de lange cross 7800 meter op hun bord. Er staat een sterke Engelse delegatie aan de start en bovendien kunnen noorderburen een EK-ticket afdwingen door top 5 te lopen. De Nederlandse Atletiekunie duidde de CrossCup van Roeselare namelijk aan als één van haar kwalificatiewedstrijden.

Guillaume Grimard boekte vorig jaar in Roeselare de eerste CrossCup-dagzege uit zijn carrière, opmerkelijk nadat hij in het seizoen daarvoor het eindklassement al op zijn naam had weten te schrijven. Na een sterke passage in Berlare, met beperkt tijdverlies op Ruben Querinjean in de tweede beurt, is hij duidelijk klaar om zondag opnieuw voor de overwinning mee te spelen. Antoine Reul en Sébastien Fauconnier lieten zich opmerken door RFC Luik straf naar het podium te loodsen.

Foto: Michiel Reyntjens

Mannen als Yorick Van de Kerkhove, Thomas Vanoppen, Patrick Nimubona, Marco Vanderpoorten en Robbe Camphens kunnen een vroege goede zaak doen in het algemeen klassement. Dit jaar worden de punten van de beste drie resultaten genoteerd voor het klassement, dus wie nu al goed scoort kan het zich permitteren om op het BK in Hulshout of in Hannuit iets verderop te eindigen. Uit Engeland zijn James Kingston en Jacob Cann als nummers twee en vier van vorig jaar gevaarlijke klanten. Ted Higgins blonk deze zomer uit op de piste met onder meer een 3’34” over 1500m.

Foto: Michiel Reyntjens

Voor de derde keer Jessica Gibbon?

De Engelse Jessica Gibbon is een vertrouwd gezicht in de CrossCup. Ze won eerder al twee manches, waaronder Roeselare in 2024. Naast haar landgenotes Eleanor Curran en Faye O’Hare krijgt ze af te rekenen met Nederlanders Ineke Van Koldam en de zussen Veerle en Jasmijn Bakker.

Foto: Jolien De Bock

Van de aanwezigen in Roeselare was Mariska Parewyck vorig weekend de snelste in de 4500m lange slotbeurt. Ze is het kortere werk gewoon en heeft nu ruim drie kilometer meer af te werken, maar lijkt zich te kunnen mengen om beste Belgische te worden. Belofte Hannah Enkels zat haar in Berlare het dichtst op de hielen. Charlotte Penneman, ook nog belofte, onderscheidde zich dan weer in de tweede aflossingsbeurt. De binnenlandse concurrentie bestaat onder meer uit Sofie Van Accom, Roxane Cleppe, Charlotte Van Hese en Jenka Wittevrongel.

Foto: Michiel Reyntjens

Kobe Hermans moest in Berlare alleen een ontketende Antoine Senard laten voorgaan en won ook al de 4 mijl in Groningen met een splijtend slotakkoord. Titelverdediger in het algemeen klassement Tibaut Vandelannoote is dus gewaarschuwd op de korte cross. Matthias Loeys won een jaar geleden. Bij de dames zijn over 1600m alle ogen gericht op Laure en Marie Bilo. Marie Vandormael, Lucie Grandjean en Elena Kluskens dagen de favorietes uit.

Foto: Michiel Reyntjens

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in