Home Nieuws Nationaal EK Birmingham – Ben Broeders achtste, Ylio Philtjens via evenaring BR U23...

EK Birmingham – Ben Broeders achtste, Ylio Philtjens via evenaring BR U23 tiende in het polsstokspringen

0
Foto: Erik Van Leeuwen

Ben Broeders en Ylio Philtjens hebben in de finale van het polsstokspringen op het EK in Birmingham allebei 5m70 gesprongen. Voor Philtjens betekende dat een evenaring van zijn eigen BR beloften. Op basis van de foutsprongen werd Broeders als achtste gerangschikt en Philtjens als tiende.

Het polsstokspringen bij de mannen was op dit EK, zoals op elke meeting waar Mondo Duplantis aan de start verschijnt, een van de topnummers van het kampioenschap. In dat vuurwerk op zondagavond speelden ook twee landgenoten een rol: vaste klant Ben Broeders en nieuwe naam Ylio Philtjens.

Philtjens was in feite de blikvanger van het vroege gedeelte van de competitie. Nadat in de kwalificaties door alle finalisten 5m60 overwonnen was, lag de openingslat nu op 5m55. Zeker voor Philtjens – die een BR U23 van 5m70 sprong, maar dit seizoen constant was rond de 5m60 – meteen een stevige kaap om te ronden. De eerste twee pogingen resulteerden in een kruisje achter zijn naam, maar bij de derde kans bleef de lat netjes liggen. Broeders zweefde in de tweede beurt over 5m55.

Op 5m70 deed Broeders het opnieuw in twee sprongen, zo kwam hij op vijf centimeter van zijn seizoensbeste. Philtjens ging opnieuw naar een derde ronde van de laatste kans, maar haalde de kastanjes nog maar eens uit het vuur. De 20-jarige eerstejaarsbelofte evenaarde zo straf zijn BR beloften en dat tijdens de EK-finale.

Op de volgende hoogte, de 5m85 waar Broeders zijn Belgisch record ligt, moesten beide heren de duimen leggen. Dat leverde Broeders plaats 8 op en Philtjens plaats 10.

Mondo Duplantis pakte uiteindelijk de Europese titel door over 6m15 te zweven. Hij haalde het voor Manolo Karalis en Baptiste Thierry. Broeders en Philtjens zagen een man met dezelfde hoogte als hen – 5m70 – vijfde worden.

Ben Broeders: “Tevreden met dit resultaat”

“Ik ben best tevreden met dit resultaat, wetende hoe dit jaar is gelopen. Mijn fouten lagen grotendeels in stevige windvlagen tijdens de aanloop. Die kunnen er altijd bijzitten, maar het is toch jammer als je ziet waar je kon eindigen met 5m70. Dat is het enige wat ik jammer vind, verder vind ik dat ik een mooie wedstrijd spring waar de 5m85 erin zat. Na Rome, München en Berlijn kan ik zeker leven met een achtste plaats.”

Ylio Philtjens: “Ervaring is uniek als 20-jarige”

“Ik had iets meer gewild zoals top 8, maar het troost wel dat ik weet dat ik de hoogte daarvoor had. De ervaring is mooi meegenomen, ik denk dat die uniek is voor een 20-jarige. Ik weet nu al hoe het is om met die mannen te springen, dus dat kan geen nieuwigheid meer zijn. Ik ben in België ook al eens op een vergelijkbare hoogte begonnen, maar toen was het een domme keuze. Nu was er niet te kiezen. Uiteindelijk was het wel leuk om die competitie snel te zien verlopen. Mijn eerste en derde pogingen op 5m85 waren heel mooi. Als ik een beetje gevoel in die nieuwe stoklengte kan krijgen, komt die hoogte.”

GEEN REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in