Het eerste KvV veldlopen in Lokeren heeft vier mooie namen op de erelijst gekregen. Marco Vanderpoorten won de lange cross bij de mannen en Charlotte Van Hese deed hetzelfde als zijn evenknie bij de vrouwen. De korte crosstitels waren voor Lana Ryckaert en Louis Vanroy.
Van 2022 tot 2025 viel het Vlaams kampioenschap veldlopen samen met de CrossCup in Diest en daarvoor met de manche in Rotselaar. In 2026 verhuisde het KvV naar Lokeren, waar meteen bijna 1300 ingeschrevenen verwacht werden.
Op de korte crossen kregen de atleten 2550m voor de kiezen. Louis Vanroy klopte Lennert Dewulf in een prangende eindsprint en zag junior Mats Vervoort als derde over de meet komen. In de vrouwenkoers zorgde Looise voor een één-tweetje. Lana Ryckaert triomfeerde voor clubgenote Nina Van Pelt. Riete Buyse mocht mee het podium op.

Op de lange cross van 7km sprokkelde Charlotte Van Hese een halve minuut voorsprong bijeen op naaste achtervolgster Jenka Wittevrongel. Zij kon nummer drie Jolien Van Hoorebeke en nummer vier Femke D’hauwers aftroeven in de strijd om het zilver.

Bij de mannen, die 800m extra moesten afwerken, gingen Marco Vanderpoorten en Tim Van de Velde samen op pad. Finaal was het de VAC-man met de rode hoofdband die aan het langste eind kon trekken. Lode Van Tente finishte ruim 30 seconden later als derde.




![Duel Rooms-Van Lent in internationaal deelnemersveld op EnergyVision CrossCup Hannuit [Voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2025/12/JAS_3906-265x198.jpg)

![BK veldlopen: Kan Jana Van Lent zichzelf opvolgen in Hulshout en zo het EK-kwartet aanvoeren? [voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2024/11/DSC09504-265x198.jpg)
![BK veldlopen: Kan iemand koning Kimeli onttronen in Hulshout? [Voorbeschouwing]](https://www.atni.be/wp-content/uploads/2025/01/DSC05674-265x198.jpg)
