Spoiler alert! Voor velen onder jullie zal dit geen nieuwe informatie zijn, maar voor zij die de Instagrams van deze wereld iets minder op de voet volgen lichten we jullie toch graag nog even in. Jakob Ingebrigtsen moet het indoorseizoen overslaan door aanhoudende achillespeesproblemen, waarvoor hij in de Verenigde Staten een operatie onderging. Ook Femke Bol zullen we deze winter niet meer aan de start van een wedstrijd zien. Eveneens peesproblemen in de voet spelen haar parten. Beide atleten richten zich nu op herstel en mikken op een terugkeer tijdens het outdoor seizoen.
Het verhaal van Jakob Ingebrigsten start eigenlijk enkele jaren geleden. De achillespees is al langer de zwakke plek van de man met de ontelbare titels en records op zijn naam. Nadat het hem terug parten begon te spelen tijdens deze voorbereiding hakte hij en zijn entourage de knoop door: samen met zijn vrouw en hun dochtertje reisden ze naar Amerika om de lang uitgestelde operatie te ondergaan. Geen indoorseizoen voor hem, wat ook betekent dat hij zijn dubbele titel van Nanjing 2025 (de combinatie 1.500m en 3.000m) dus niet zal kunnen verdedigen. Ingebrigsten laat zelf weten dat de operatie goed is verlopen, maar rept nergens over een termijn voor zijn eventuele comeback.
Ook Femke Bol komt niet meer in actie tijdens dit indoorseizoen. Na haar succesvolle debuut op de 800m waar ze direct een Nederlands record neerzette had ze al laten uitschijnen zich individueel enkel nog op te laden voor een 600m later vandaag in Liévin. Toen leek de deur voor een eventuele deelname met het estafetteteam op het WK indoor nog lichtjes open te staan. Een peesletsel in haar voet trekt deze nu definitief dicht. Voor haar openingswedstrijd in Metz was dit nog onder controle, maar een sterkere reactie na deze recordrace zorgt ervoor dat ze het risico niet meer wil lopen. Haar pijlen zijn nu definitief gericht op het outdoor seizoen, met als ongetwijfeld hoogtepunt het EK in Birmingham.


















