Isaac Kimeli heeft zonet de zilveren medaille gepakt op de 5.000m. Onze landgenoot gaf een ijzersterke indruk en moest enkel de Amerikaan Cole Hocker laten voorgaan. Kimeli mag zichzelf voortaan vice-wereldkampioen noemen en bezorgt België op die manier de tweede medaille van dit kampioenschap.
Isaac Kimeli heeft voor dé stunt van dit WK gezorgd door naar de schitterende tweede plek te lopen op de 5.000m. Onze landgenoot stond dan ook met heel wat vertrouwen aan de start door eerder deze week zijn kwalificatiereeks te winnen. Enkele weken terug liep hij in een sterk deelnemersveld ook nog naar de zege op de Diamond League meeting in Lausanne.
Maar dit? Dit komt nóg onverwachter en is nog veel indrukwekkender. Kimeli moest enkel de Amerikaan Cole Hocker voor zich dulden. Onze landgenoot hield zo wel internationale toppers als Jimmy Gressier, Nico Young en Grant Fisher achter zich. Ook Jakob Ingebrigtsen eindigde achter Kimeli.
