Bashir Abdi zal niet deelnemen aan het WK in Tokio, dat bevestigt hij zelf aan de Atletieknieuws-redactie. De zilveren medaillewinnaar van de jongste Olympische Spelen voelt dat zijn oorspronkelijk najaarsdoel op de marathon te vroeg komt en wijzigt daarom zijn plannen. Abdi legt zich nu toe op de marathon van Chicago, waardoor hij een maand extra voorbereidingstijd krijgt.
Nu iets meer dan een jaar geleden zette Bashir Abdi zijn iconenstatus in de Belgische atletiekgeschiedenis nog wat kracht bij. Na zijn bronzen medaille op de Olympische Spelen van 2021 pakte hij zilver in de straten van Parijs. Sindsdien loopt het allemaal niet van een leien dakje voor de RCG-man.
In november 2024 debuteerde Abdi in de marathon van New York, maar dat deed hij na een gebrekkige voorbereiding en met last aan de heupbuigers. Zijn volgende doel zou de marathon van Rotterdam in maart worden, maar die moest Abdi laten schieten. Opnieuw door een heupprobleem en ook de enkel speelde op.
Bij de afzegging voor Rotterdam werd meteen naar het WK in Tokio van september verwezen. Daar stond namelijk een mooi verhaal te wachten om geschreven te worden. Abdi won in Japan zijn eerste olympische medaille en kon de cirkel op het WK rondmaken. De 36-jarige marathonman laat nu echter weten dat hij voelt dat het WK – waar zijn discipline op 15 september gelopen wordt – nog te vroeg komt. In die wedstrijd zal BelgiĆ« met Koen Naert alsnog een vertegenwoordiger hebben.
Voor Abdi verschuift de aandacht dan weer naar de marathon van Chicago. Die staat halverwege oktober op het programma. Daardoor krijgt de Europese recordhouder een maand extra om naar zijn beste vorm toe te groeien. Met een vijfde plaats in 2019 en een derde plaats in 2023 kan hij er mooie adelbrieven voorleggen.