De Trond Mohn Games in het Noorse Bergen mochten heel wat Belgen verwelkomen. Helaas tekenden de frisse temperaturen en windvlagen ook present. Eén landgenote wist desondanks met een grote glimlach over de finish te komen. Elise Vanderelst lijkt zichzelf heruitgevonden te hebben in haar nieuwe discipline en liep naar de achtste chrono aller tijden in België over 5.000m.
Maar liefst acht landgenoten kwamen dinsdagavond in Bergen in actie. Voor Naomi Van den Broeck was het een halve thuiswedstrijd. De hordenspecialiste studeert en woont in de Noorse grootstad en zat eerder de dag nog gewoon achter de schoolbanken. Van den Broeck zou net als vorig jaar een 300m afwerken en kreeg aan de start ook het gezelschap van collega-cheetah Imke Vervaet.
Hoewel Vervaet al een 200m in de benen had, die ze met flinke tegenwind afwerkte in 23″83, haalde zij het nog van Van den Broeck. Met 37″11 dook Vervaet twee tienden onder haar PR. In tegenstelling tot vorig jaar bleef Van den Broeck met 37″57 dit keer ruim boven de 37 seconden. De winst ging naar een ontketende Henriette Jaeger die 35″56 op de klok zette.

Op de 5.000m zorgde Elise Vanderelst misschien wel voor de verrassing van de avond. Vanderelst besloot na een tegenvallend EK indoor in Apeldoorn de 1500m voorgoed achter zich te laten en de overstap naar het langere werk te maken. In haar eerste 5.000m ooit op de piste liet Vanderelst zich de eerste rondes niet zien. Ze verschuilde zich samen met Lisa Rooms in het pak terwijl Jana Van Lent het beukwerk voorin voor haar rekening nam. De Belgische recordhoudster moest haar inspanningen in de slotronde bekopen en bleef met 15’24″32 ver onder haar recordtijd.
Vanderelst had in de slotronde wel nog een stevige versnelling in huis. Ze stormde naar voor en probeerde het gaatje met Diane van Es, de latere winnares in 15’16″40, nog te dichten. Uiteindelijk strandde ze op vier seconden. Ze wordt daarmee wel knap achtste aller tijden in 15’20″80. Rooms, die net een plaats hoger in de rangorde staat, kwam na 15’35″04 over de streep.
John Heymans en Thomas Vanoppen verschenen in Bergen eveneens op het appel voor een 3.000m. Hoewel Heymans in het slot nog een tikkeltje tekort kwam om mee te strijden voor de winst, lijkt hij stilaan weer de oude na zijn gezondheidsperikelen van afgelopen indoorseizoen. Hij legde uiteindelijk beslag op de vijfde plaats in 7’46″69. Vanoppen werd tiende in 7’52″10.

Op de ongewone 300m horden trad Tuur Bras aan. De OEH-atleet had het knap lastig om de voeling met de tegenstand te behouden. Hij werd uiteindelijk zesde in 36″68.
Seizoensbeste voor Sacoor en Borlée
Maandagavond kropen zowel Jonathan Sacoor als Dylan Borlée in de startblokken. In het geval van Sacoor stonden deze in het Italiaanse Rovereto. Borlée koos voor een competitie in praag. Hun trainingsmaatje Daniel Segers zette een dag eerder nog de toon door een PR van 44″95 te klokken. Zo snel ging het bij Sacoor en Borlée (nog) niet, al vestigde het duo wel hun voorlopig snelste chrono van het seizoen. Sacoor liep naar 45″48. Voor Borlée werd het 45″73.