Dé man van het vroege indoorseizoen heet Pieter Sisk. Na een straffe 1500m in Luxemburg waagde hij zich nu in Boston aan de minder courante 2.000m. Hij gaf opnieuw blijk van zijn hoogvorm door het Europees record over de afstand naar 4’52″41 te brengen. Ook het BR van Miel Puttemans moest er aan geloven. Dat verpulverde Sisk met bijna 8 seconden. Sisk werd derde achter Hobbs Kessler, die het wereldrecord op 4’48″79 zette.

Het is nog maar januari, maar wat Pieter Sisk in 2026 al op zijn conto heeft gezet is ronduit indrukwekkend. Vorige week begon hij eraan in Luxemburg en liep hij meteen met (grote) voorsprong zijn snelste 1500m ooit. Met 3’34”63 dook hij meer dan twee seconden onder zijn oude PR en sloopte hij de WK-limiet.

Enkele dagen later stak Sisk de grote plas over naar Boston, waar met de NB Indoor Grand Prix de eerste Indoor Tour Gold meeting van het seizoen doorging. De 2.000m die er op zijn menukaart stond is geen courante aanblik. De leeftijd van de verschillende indoorrecords op de afstand is daar getuige van. Het wereldrecord van Kenenisa Bekele en het Europees record van Sergio Sanchez waren met respectievelijk 19 en 16 jaar nog relatief jong. Het Belgisch record van Miel Puttemans – in zijn hoogdagen berucht als “de keizer van den indoor” – stond echter al 53 jaar op de tabellen.

Sisk kreeg de perfecte koers om Puttemans zijn 5’00”0 (handgestopt) aan te vallen. Grant Fisher en Hobbs Kessler vielen namelijk het wereldrecord aan. De twee Amerikanen sloegen een kloof, maar Sisk liet er zich niet toe verleiden om te vroeg zelf de kop te nemen. Die rol nam hij in het slot wel op, met een knappe derde plaats achter de nieuwe wereldrecordhouder als resultaat. Kessler troefde Fisher af en deed met 4’48”79 ruim een seconde van de toptijd van Bekele. Voor Sisk was 4’52”41 weggelegd, een verpulvering van Puttemans en ook slechts 4 honderdsten verwijderd van het outdoor BR van Ruben Verheyden.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in