Vier jaar na het EK in Berlijn trekken we opnieuw naar Duits grondgebied. Deze keer is München gaststad voor het EK, waar naast atletiek ook in acht andere sporten om de Europese titel wordt gestreden. In het Olympiastadion, goed voor meer dan 45.000 zitjes, komen maar liefst 47 individuele landgenoten en vier aflossingsteams in actie. Hieronder vindt u alle info zodat u niets van de Belgen hoeft te missen.

Met een op zijn zachtst gezegd omvangrijke delegatie Belgen, mag ook Atletieknieuws niet ontbreken in München. Milan Augustijns en Jolien De Bock proberen al het nieuws, de wedstrijdverslagen en interviews tot bij u te krijgen.

Zij blikten al eens vooruit op de kansen van onze landgenoten op het EK. Voor de voorbeschouwing van de vrouwen kan u hier terecht, die van de mannen vindt u hier. Op de website van de organisatie vindt u alle officiële informatie, het algemeen uurrooster en de resultaten terug.

De wedstrijden live volgen? Dan kan je terecht bij Sporza, de RTBF, NOS, Eurosport en BBC.

Hieronder vindt u nog het programma van onze landgenoten. In tegenstelling tot het WK in Eugene hoeft u er deze keer geen slaap voor te laten.

Maandag 15 augustus 

10u05 100m – Tienkamp M Reeksen Niels Pittomvils
10u30 Marathon V Finale Mieke Gorissen
10u30 Marathon V Finale Hanne Verbruggen
10u30 Marathon V Finale Astrid Verhoeven
10u40 100m M Reeksen Kobe Vleminckx
10u50 Ver – Tienkamp M Groep Niels Pittomvils
11u05 100m V Reeksen Delphine Nkansa
11u05 100m V Reeksen Rani Rosius
11u30 Marathon M Finale Soufiane Bouchikhi
11u30 Marathon M Finale Koen Naert
11u30 Marathon M Finale Nicolas Saké
12u40 Kogel – Tienkamp M Decathlon (A+B) Niels Pittomvils
18u30 Hoog – Tienkamp M Groep Niels Pittomvils
19u00 400m M Reeksen Dylan Borlée – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
19u00 400m M Reeksen Kevin Borlée – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
19u00 400m M Reeksen Alexander Doom – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
19u35 400m V Reeksen Cynthia Bolingo – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
19u35 400m V Reeksen Camille Laus
19u35 400m V Reeksen Naomi Van Den Broeck
20u15 1500m M Reeksen Ismaël Debjani
20u15 1500m M Reeksen Tarik Moukrime
20u15 1500m M Reeksen Ruben Verheyden
21u15 400m – Tienkamp M Reeksen Niels Pittomvils

Dinsdag 16 augustus 

09u05 110m horden – Tienkamp M Reeksen Niels Pittomvils
09u35 110m horden M Reeksen Michael Obasuyi
09u50 Discus – Tienkamp M Groep A Niels Pittomvils
10u15 1500m V Reeksen Elise Vanderelst
10u55 Discus – Tienkamp M Groep B Niels Pittomvils
11u30 Polsstok – Tienkamp M Groep A Niels Pittomvils
11u40 3000m Steeple M Reeksen Rémi Schyns
11u40 3000m Steeple M Reeksen Tim Van de Velde
12u15 of 13u30 Hamer V Kwalificaties (Groep A of B) Vanessa Sterckendries
12u25 400m M Halve finale Dylan Borlée
12u25 400m M Halve finale Kevin Borlée
12u25 400m M Halve finale Alexander Doom
12u30 Polsstok – Tienkamp M Groep Niels Pittomvils
13u00 400m V Halve finale Cynthia Bolingo
13u00 400m V Halve finale Camille Laus (ov)
13u00 400m V Halve finale Naomi Van Den Broeck (ov)
18u35 Hoogspringen M Kwalificaties Groep A & B Thomas Carmoy
18u40 Speer – Tienkamp M Groep A Niels Pittomvils
19u40 Speer – Tienkamp M Groep B Niels Pittomvils
20u05 100m M Halve finale Kobe Vleminckx (ov)
20u35 100m V Halve finale Delphine Nkansa (ov)
20u35 100m V Halve finale Rani Rosius (ov)
21u08 5000m M Finale Isaac Kimeli
21u08 5000 M Finale Michael Somers
21u35 1500m – Tienkamp M Finale Niels Pittomvils
22u15 100m M Finale Kobe Vleminckx (ov)
22u25 100m V Finale Delphine Nkansa (ov)
22u25 100m V Finale Rani Rosius (ov)

Woensdag 17 augustus 

10u30 100m horden – Zevenkamp V Reeksen Nafi Thiam
10u30 100m horden – Zevenkamp V Reeksen Noor Vidts
11u05 400m horden M Reeksen Dries Van Nieuwenhove
11u05 400m horden M Reeksen Julien Watrin – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
11u35 Hoog – Zevenkamp V Groep A & B Nafi Thiam
11u35 Hoog – Zevenkamp V Groep A & B Noor Vidts
11u40 400m horden V Reeksen Hanne Claes – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
11u40 400m horden V Reeksen Paulien Couckuyt – Rechtstreeks geplaatst voor halve finale* –
11u40 400m horden V Reeksen Nina Hespel
12u20 of 13u35 Discuswerpen M Kwalificaties Groep A of B Philip Milanov
19u54 Kogel – Zevenkamp V Groep A & B Nafi Thiam
19u54 Kogel – Zevenkamp V Groep A & B Noor Vidts
20u30 110m horden M Halve finale Michael Obasuyi (ov)
21u05 Hamer V Finale  Vanessa Sterckendries (ov)
21u10 200m – Zevenkamp V Reeksen Nafi Thiam
21u10 200m – Zevenkamp V Reeksen Noor Vidts
21u43 400m M Finale Dylan Borlée (ov)
21u43 400m M Finale Kevin Borlée (ov)
21u43 400m M Finale Alexander Doom (ov)
22u02 400m V Finale Cynthia Bolingo (ov)
22u02 400m V Finale Camille Laus (ov)
22u02 400m V Finale Naomi Van Den Broeck (ov)
22u22 110m horden M Finale Michael Obasuyi (ov)

Donderdag 18 augustus 

09u20 3000m Steeple V Reeksen Eline Dalemans
09u25 Ver – Zevenkamp V Groep A & B Nafi Thiam
09u25 Ver – Zevenkamp V Groep A & B Noor Vidts
10u10 800m M Reeksen Eliott Crestan
10u10 800m M Reeksen Tibo De Smet
10u10 800m M Reeksen Aurèle Vandeputte
10u45 800m V Reeksen Vanessa Scaunet
10u50 Polsstokspringen M Kwalificaties Groep A & B Ben Broeders
11u25 400m horden M Halve finale Dries Van Nieuwenhove (ov) 
11u25 400m horden M Halve finale Julien Watrin
11u36 of 12u48 Speer – Zevenkamp V Groep A of B Nafi Thiam
11u36 of 12u48 Speer – Zevenkamp V Groep A of B Noor Vidts
11u55 400m horden V Halve finale Hanne Claes
11u55 400m horden V Halve finale Paulien Couckuyt
11u55 400m horden V Halve finale Nina Hespel (ov)
12u30 200m M Reeksen Robin Vanderbemden
13u05 200m V Reeksen Delphine Nkansa
13u05 200m V Reeksen Imke Vervaet
20u05 Hoogspringen M Finale Thomas Carmoy (ov)
20u13 200m M Halve finale Robin Vanderbemden (ov)
20u37 200m V Halve finale Delphine Nkansa (ov)
20u37 200m V Halve finale Imke Vervaet (ov)
21u05 1500m M Finale Ismaël Debjani (ov)
21u05 1500m M Finale Tarik Moukrime (ov)
21u05 1500m M Finale Ruben Verheyden (ov)
21u25 5000m V Finale Lisa Rooms
21u55 800m – Zevenkamp V Finale Nafi Thiam
21u55 800m – Zevenkamp V Finale Noor Vidts

Vrijdag 19 augustus 

10u00 4x100m M Reeksen Hoornaert – Merckx – Paquot – Vanderbemden – Verherstraeten – Vleminckx
10u00 of 11u15 Speerwerpen M Kwalificaties Groep A of B Timothy Herman
10u25 4x100m V Reeksen Jehaes – Mehuys – Nkansa – Oularé – Rosius – Vincke
10u50 800m V Halve finale Vanesse Scaunet (ov)
11u10 4x400m M Reeksen D Borlée – K Borlée – Doom – Watrin – J Borlée – Sacoor
11u40 4x400m V Reeksen Bolingo – Claes – Laus – Ponette – Van Den Broeck – Vervaet
20u20 Discuswerpen M Finale Philip Milanov (ov)
20u27 800m M Halve finale Eliott Crestan (ov)
20u27 800m M Halve finale Tibo De Smet (ov)
20u27 800m M Halve finale Aurèle Vandeputte (ov)
20u45 1500m V Finale Elise Vanderelst (ov)
21u00 3000m Steeple M Finale Rémi Schyns (ov)
21u00 3000m Steeple M Finale Tim Van de Velde (ov)
21u20 200m M Finale Robin Vanderbemden (ov)
21u45 400m horden V Finale Hanne Claes (ov)
21u45 400m horden V Finale Paulien Couckuyt (ov)
21u45 400m horden V Finale Nina Hespel (ov)
22u00 400m horden M Finale Dries Van Nieuwenhove (ov)
22u00 400m horden M Finale Julien Watrin (ov)
22u22 200m V Finale Delphine Nkansa (ov) 
22u22 200m V Finale Imke Vervaet (ov)

Zaterdag 20 augustus 

20u05 Polsstokspringen M Finale Ben Broeders (ov)
20u15 800m V Final Vanessa Scaunet (ov)
20u43 100m horden W Reeksen Anne Zagré
21u15 4x400m  M Finale D Borlée – K Borlée – Doom – Watrin – J Borlée – Sacoor (ov)
21u45 4x400m  V Finale Bolingo – Claes – Laus – Ponette – Van Den Broeck – Vervaet (ov)
22u13 3000m Steeple V Finale Eline Dalemans

Zondag 21 augustus 

19u10 100m horden W Halve finale Anne Zagré (ov)
19u40 800m M Finale Eliott Crestan (ov)
19u40 800m M Finale Tibo De Smet (ov)
19u40 800m M Finale Aurèle Vandeputte (ov)
19u50 Speerwerpen M Finale Timothy Herman (ov)
20u00 10.000m M Finale Simon Debognies
20u00 10.000m M Finale Isaac Kimeli
20u00 10.000m M Finale Michael Somers
20u45 100m horden V Finale Anne Zagré (ov)
21u12 4x100m M Finale Hoornaert – Merckx – Paquot – Vanderbemden – Verherstraeten – Vleminckx (ov)
21u22 4x100m  V Finale Jehaes – Mehuys – Nkansa – Oularé – Rosius – Vincke (ov)

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in