Op donderdag ging in Stockholm de DN Galan meeting door, een manche in de Diamond League. Veel kersverse wereldkampioenen maakten de verplaatsing vanuit Moskou.
Opvallend in Stockholm was het verlies van de Keniaan Asbel Kiprop , pas wereldkampioen op de 1500m en toen nog outstanding. Sifan Hassan , Ethiopische maar in afwachting van de Nederlandse identiteit, overtuigde met een toptijd op de 3000m (8’32″53), wat een verbetering van het 25 jaar oude Nederlandse record zou betekenen. Ze moest haar landgenote Meseret Defar (8’30″29) en de Keniaanse Mercy Cherono (8’31″23) voor zich laten. Die andere Nederlandse, Susan Kuijken klokte 8’41″86 en werd tiende. Verspringer Ignisious Gaisah , pas Nederlander en meteen goed voor zilver op het WK, kon zijn stunt van Moskou niet herhalen. Hij sprong 7m80 ver, een kleine halve meter onder zijn prestatie van vorige week. In Stockholm kwamen geen Belgen aan de slag.
Zürich (29/08) en Brussel (06/09) sluiten de Diamond League af. Alle uitslagen vindt u hieronder.
Men
200
Wind: -0.6
1
Serhiy Smelyk
UKR
19 Apr 87
20.54
0.160
2
Jaysuma Saidy Ndure
NOR
1 Jan 84
20.58
0.167
3
Rasheed Dwyer
JAM
29 Jan 89
20.64
0.180
4
James Ellington
GBR
6 Sep 85
20.71
0.151
5
Isiah Young
USA
5 Jan 90
20.91
0.190
6
Mario Forsythe
JAM
30 Oct 85
20.97
0.208
7
Bruno Hortelano
ESP
18 Sep 91
21.15
0.170
Curtis Mitchell
USA
11 Mar 89
DNF
0.184
400
1
LaShawn Merritt
USA
27 Jun 86
44.69
0.185
2
Luguelín Santos
DOM
12 Nov 93
45.25
0.228
3
Pavel Maslák
CZE
21 Feb 91
45.33
0.180
4
Josh Mance
USA
21 Mar 92
46.08
0.165
5
Nigel Levine
GBR
30 Apr 89
46.20
0.182
6
Nick Ekelund-Arenander
DEN
23 Jan 89
46.38
0.267
7
Johan Wissman
SWE
2 Dec 82
46.97
SB
0.192
8
Richard Strachan
GBR
18 Nov 86
47.44
0.162
600
1
Abdulrahman Musaeb Bala
QAT
19 Mar 89
1:15.99
PB
2
Anthony Chemut
KEN
17 Dec 92
1:16.09
PB
3
Robin Rohlén
SWE
5 May 90
1:16.75
PB
4
Mukhtar Mohammed
GBR
1 Dec 90
1:17.45
PB
5
Mattias Claesson
SWE
26 Jul 86
1:18.51
PB
6
Mohamed El Nour Mohamed
QAT
18 Mar 96
1:19.01
7
Vincent Mumo
KEN
3 Aug 82
1:21.78
SB
Richard Strachan
GBR
18 Nov 86
DNF
pace
1500
Splits: 400m Rotich Andrew Kiptoo 55.76 800m Rotich Andrew Kiptoo 1:53.82 1200m Magut James Kiplagat 2:52.26
1
Ayanleh Souleiman
DJI
3 Dec 92
3:33.59
2
Silas Kiplagat
KEN
20 Aug 89
3:33.92
3
Nixon Chepseba
KEN
12 Dec 90
3:34.05
4
Caleb Ndiku
KEN
9 Oct 92
3:34.85
5
Mohamed Moustaoui
MAR
2 Apr 85
3:35.28
6
Asbel Kiprop
KEN
30 Jun 89
3:35.49
7
Henrik Ingebrigtsen
NOR
24 Feb 91
3:37.30
8
Bethwel Birgen
KEN
6 Aug 88
3:37.51
9
Mekonnen Gebremedhin
ETH
11 Oct 88
3:38.38
10
Augustine Choge
KEN
21 Jan 87
3:39.41
11
Leo Manzano
USA
12 Sep 84
3:42.47
12
Tesfaye Cheru
ETH
2 Mar 93
3:47.01
James Magut
KEN
20 Jul 90
DNF
pace 2:52.26 1000m
Andrew Kiptoo
KEN
87
DNF
pace 55.76 400m 1:53.82 800m
Race B
Splits: 400m Som Bram 56.95 800m Som Bram 1:54.55 1200m Al Azemi Mohammed Khalaf 2:54.74
1
Will Leer
USA
15 Apr 85
3:36.97
2
Andy Bayer
USA
3 Feb 90
3:37.58
3
David Torrence
USA
26 Nov 85
3:37.59
4
Mohamed Mutlak Al-Azimi
KUW
16 Jun 82
3:37.97
5
Zane Robertson
NZL
14 Nov 89
3:38.61
SB
6
Ahmed Mainy
MAR
20 Aug 86
3:38.68
7
Matthew McLaughlin
GBR
7 Dec 94
3:44.00
8
Hiss Bachir Hiss Bachir Youssouf
DJI
87
3:44.39
PB
9
Joni Jaako
SWE
24 Feb 86
3:44.79
PB
10
Johan Hydén
SWE
6 May 89
3:45.58
11
Jonas Leandersson
SWE
26 Jan 91
3:46.41
SB
12
Ilari Piipponen
FIN
25 Sep 88
3:46.76
13
Johan Rogestedt
SWE
27 Jan 93
3:48.53
14
Staffan Ek
SWE
13 Nov 91
3:50.53
Bram Som
NED
20 Feb 80
DNF
pace 56.95 400m 1:54.55 800m
3k Steeple
Splits: 1000m Lagat Haron 2:42.29 2000m Birech Jairus Kipchoge 5:29.86
1
Hillary Yego
KEN
2 Apr 92
8:09.81
2
Gilbert Kirui
KEN
22 Jan 94
8:11.55
3
Conseslus Kipruto
KEN
8 Dec 94
8:12.35
4
Paul Kipsiele Koech
KEN
10 Nov 81
8:12.60
5
Jairus Birech
KEN
14 Dec 92
8:15.01
6
John Koech
KEN
23 Aug 95
8:16.96
PB
7
Dan Huling
USA
16 Jul 83
8:21.92
SB
8
Matt Hughes
CAN
3 Aug 89
8:25.19
9
Brimin Kipruto
KEN
31 Jul 85
8:26.58
10
Ion Luchianov
MDA
31 Jan 81
8:28.15
11
Meresa Kassaye
ETH
23 May 96
8:29.92
PB WYL
12
Cory Leslie
USA
24 Oct 89
8:35.30
Ezekiel Kemboi
KEN
25 May 82
DNF
Haron Lagat
KEN
15 Aug 83
DNF
pace 2:42.29 1000m
110 H
Wind: 0.1
1
David Oliver
USA
24 Apr 82
13.21
0.148
2
Sergey Shubenkov
RUS
4 Oct 90
13.35
0.171
3
William Sharman
GBR
12 Sep 84
13.36
0.162
4
Jason Richardson
USA
4 Apr 86
13.37
0.192
5
Artur Noga
POL
2 May 88
13.40
0.150
6
Ryan Wilson
USA
19 Dec 80
13.60
0.157
7
Mikel Thomas
TRI
23 Nov 87
13.74
0.157
Women
100
Wind: -0.5
1
Kerron Stewart
JAM
16 Apr 84
11.24
0.204
2
Alex Anderson
USA
28 Jan 87
11.25
0.161
3
Barbara Pierre
USA
28 Apr 87
11.29
0.182
4
Jeneba Tarmoh
USA
27 Sep 89
11.38
0.169
5
Mariely Sánchez
DOM
30 Dec 88
11.43
0.170
6
Iréne Ekelund
SWE
8 Mar 97
11.45
0.224
7
Schillonie Calvert
JAM
27 Jul 88
11.49
0.168
8
Ezinne Okparaebo
NOR
3 Mar 88
11.51
0.198
400
1
Francena McCorory
USA
20 Oct 88
51.03
0.259
2
Libania Grenot
ITA
12 Jul 83
51.44
0.187
3
Novlene Williams-Mills
JAM
26 Apr 82
51.48
0.286
4
Christine Day
JAM
23 Aug 86
51.95
0.223
5
Shana Cox
GBR
22 Jan 85
52.52
0.181
6
Rosemarie Whyte
JAM
8 Sep 86
53.46
0.168
3k
Splits: 1000m Roman Sonja 2:50.74 2000m Defar Meseret 5:47.06
1
Meseret Defar
ETH
19 Nov 83
8:30.29
SB WL
2
Mercy Cherono
KEN
7 May 91
8:31.23
PB
3
Sifan Hassan
ETH
93
8:32.53
PB
4
Viola Kibiwot
KEN
22 Dec 83
8:33.97
PB
5
Gladys Cherono
KEN
12 May 83
8:34.05
PB
6
Hellen Obiri
KEN
13 Dec 89
8:34.25
PB
7
Shannon Rowbury
USA
19 Sep 84
8:34.43
SB
8
Genzebe Dibaba
ETH
8 Feb 91
8:37.00
PB
9
Renata PliÅÂÂ
POL
5 Feb 85
8:40.42
PB
10
Susan Kuijken
NED
8 Jul 86
8:41.86
PB
11
Nadia Noujani
MAR
3 Sep 81
8:52.38
12
Kim Conley
USA
14 Mar 86
8:52.64
13
Meraf Bahta
ERI
26 Jun 89
8:59.30
14
Gabriele Anderson
USA
25 Jun 86
8:59.68
15
Jordan Hasay
USA
12 Sep 91
9:06.37
Sonja Roman
SLO
11 Mar 79
DNF
pace 2:50.74 1000m
400 H
1
Zuzana Hejnová
CZE
19 Dec 86
53.70
0.155
2
Kaliese Spencer
JAM
6 May 87
54.88
=SB
0.152
3
Dalilah Muhammad
USA
7 Feb 90
55.74
0.157
4
Hanna Titimets
UKR
5 Mar 89
55.89
0.300
5
Hanna Yaroshchuk
UKR
24 Nov 89
55.94
0.183
6
Meghan Beesley
GBR
15 Nov 89
56.22
0.177
7
Natalya Antyukh
RUS
26 Jun 81
56.33
0.210
8
Georganne Moline
USA
6 Mar 90
57.05
0.198
Field Event
Long jump
1
Aleksandr Menkov
RUS
7 Dec 90
8.18
-0.7
7.77/-0.5 7.07/-1.6 8.06/-0.4 8.18/-0.7 P P
2
Godfrey Mokoena
RSA
6 Mar 85
8.06
0.0
7.83/-0.8 8.01/-0.1 8.03/0.2 8.02/-0.3 8.06/0.0 8.02/-0.6
3
Eusebio Cáceres
ESP
10 Sep 91
8.00
0.1
7.66/-0.4 7.67/-0.4 8.00/0.1 7.60/0.1 X/-0.3 7.88/-0.5
4
Tyrone Smith
BER
7 Aug 84
7.94
0.0
X/-0.1 7.91/0.2 7.82/-0.5 7.67/-0.3 7.94/0.0 7.81/-0.3
5
Michel Tornéus
SWE
26 May 86
7.94
-0.9
X/0.3 X/-0.3 7.85/-1.0 X/0.2 7.94/-0.9 X/-1.0
6
Luis Rivera
MEX
21 Jun 87
7.87
-0.1
7.46/-0.6 7.75/-0.7 7.78/0.0 7.71/-0.1 7.87/-0.1 7.76/0.3
7
Chris Tomlinson
GBR
15 Sep 81
7.87
-0.3
7.77/-0.6 X/-0.8 7.87/-0.3 X/-0.2 X/-1.4 7.62/-0.3
8
Ignisious Gaisah
NED
20 Jun 83
7.80
0.2
X/-0.2 7.52/-0.4 7.80/0.2 7.76/-0.1 7.48/-1.3 X/-0.5
9
Damar Forbes
JAM
18 Sep 90
7.75
-1.1
7.75/-1.1 X/-0.4 7.71/-0.2
10
Will Claye
USA
13 Jun 91
7.41
-0.8
7.36/0.0 7.41/-0.8 X/-0.1
Discus
1
Piotr MaÅÂachowski
POL
7 Jun 83
65.86
63.35 64.70 64.08 65.86 X 63.50
2
Ehsan Hadadi
IRI
21 Jan 85
63.64
60.54 62.86 63.64 62.36 60.92 60.72
3
Martin Wierig
GER
10 Jun 87
63.20
61.87 X 63.20 X X X
4
Gerd Kanter
EST
6 May 79
62.93
60.13 60.62 62.81 62.93 61.30 61.30
5
Robert Urbanek
POL
29 Apr 87
62.80
X 62.80 60.08 62.70 61.50 X
6
Vikas Gowda
IND
5 Jul 83
61.66
57.01 60.05 61.66 59.10 X X
7
Niklas Arrhenius
SWE
10 Sep 82
59.33
58.66 57.06 X 58.08 59.33 X
8
Leif Arrhenius
SWE
15 Jul 86
58.27
X 55.11 56.81 X 58.27 X
Victor Hogan
RSA
25 Jul 89
NM
X X X
Daniel Ståhl
SWE
27 Aug 92
NM
X X X
Javelin
1
Ari Mannio
FIN
23 Jul 87
83.96
80.30 83.96 P X P X
2
Kim Amb
SWE
31 Jul 90
83.21
83.21 X 81.75 X 79.93 82.20
3
Gabriel Wallin
SWE
14 Oct 81
80.39
80.39 78.43 X X P X
4
Sampo Lehtola
FIN
10 May 89
74.98
72.03 74.98 69.02 73.81 X X
5
Jiannis Smalios
SWE
17 Feb 87
73.73
72.16 71.27 73.33 73.73 72.50 X
6
Toni Kuusela
FIN
21 Jan 94
70.29
68.51 70.29 X X 68.17 67.89
High jump
1
Svetlana Shkolina
RUS
9 Mar 86
1.98
1.90/1 1.94/1 1.98/1 2.01/XXX
2
Anna Chicherova
RUS
22 Jul 82
1.98
1.85/1 1.90/1 1.94/2 1.98/1 2.01/XXX
3
Mariya Kuchina
RUS
14 Jan 93
1.94
1.80/1 1.85/1 1.90/1 1.94/2 1.98/XXX
4
Kamila Stepaniuk
POL
22 Mar 86
1.90
1.80/1 1.85/1 1.90/2 1.94/XXX
5
Justyna Kasprzycka
POL
20 Aug 87
1.90
1.80/1 1.85/3 1.90/2 1.94/XXX
6
Brigetta Barrett
USA
24 Dec 90
1.90
1.80/1 1.85/1 1.90/3 1.94/XXX
6
Emma Green Tregaro
SWE
8 Dec 84
1.90
1.85/1 1.90/3 1.94/XXX
8
Irina Gordeyeva
RUS
9 Oct 86
1.85
1.80/1 1.85/1 1.90/XXX
9
Alessia Trost
ITA
8 Mar 93
1.85
1.80/2 1.85/1 1.90/XXX
10
Sofie Skoog
SWE
7 Jun 90
1.80
1.80/1 1.85/XXX
Pole vault
1
Silke Spiegelburg
GER
17 Mar 86
4.69
4.49/1 4.59/1 4.69/XXX 4.69/1
2
Yarisley Silva
CUB
1 Jun 87
4.59
4.49/1 4.59/1 4.69/XXX 4.69/X
3
Fabiana Murer
BRA
16 Mar 81
4.59
4.49/2 4.59/2 4.69/XXX
4
Jenn Suhr
USA
5 Feb 82
4.59
4.59/3 4.69/XXX
5
Anastasiya Savchenko
RUS
15 Nov 89
4.49
4.39/1 4.49/1 4.59/XXX
5
JiÅÂina Svobodová
CZE
20 May 86
4.49
4.39/1 4.49/1 4.59/XXX
7
Lisa Ryzih
GER
27 Sep 88
4.49
4.39/1 4.49/2 4.59/XXX
8
Angelica Bengtsson
SWE
8 Jul 93
4.39
4.39/1 4.49/XXX
Marion Lotout
FRA
19 Nov 89
NH
4.39/XXX
Long jump
1
Ivana ŠpanoviÄÂ
SRB
10 May 90
6.64
-0.7
6.64/-0.7 6.31/0.0 6.27/-1.4 6.32/0.0 P 6.44/-0.5
2
Shara Proctor
GBR
16 Sep 88
6.50
-2.5
6.38/-2.0 6.50/-2.5 6.48/-0.9 6.40/-0.2 6.42/-1.0 6.49/-0.2
3
Éloyse Lesueur
FRA
15 Jul 88
6.45
-0.3
6.35/-1.4 6.45/-0.3 6.40/-0.7 X/-0.5 X/0.2 6.39/-1.0
4
Erica Jarder
SWE
2 Apr 86
6.37
-0.8
6.18/0.3 6.37/-0.8 6.29/-0.7 6.12/-1.1 X/-0.2 6.23/-1.7
5
Tori Polk
USA
21 Sep 83
6.11
0.1
6.11/0.1 5.85/-0.4 5.96/-2.5 5.95/-0.6 5.86/-1.1 6.11/-1.4
6
Funmi Jimoh
USA
29 May 84
6.05
-1.0
X/-1.4 6.04/-0.1 6.05/-1.0 X/0.6 6.00/-1.6 X/-1.4
Triple jump
1
Caterine Ibargüen
COL
12 Feb 84
14.61
-0.7
14.40/-0.7 14.50/-1.0 13.80/-2.9 14.37/-1.9 14.46/0.4 14.61/-0.7
2
Olha Saladuha
UKR
4 Jun 83
14.07
-0.8
13.96/-0.8 14.03/-0.7 12.93/-1.3 14.07/-0.8 13.85/-1.8 13.96/-0.7
3
Hanna Knyazyeva
ISR
25 Sep 89
13.95
-1.8
X/-0.3 13.95/-1.8 X/-1.5 X/-3.0 X/-0.3 X/-1.9
4
Anna Pyatykh
RUS
4 Apr 81
13.90
-0.8
13.65/-1.4 13.33/-2.4 X/-2.2 X/-0.7 13.77/-0.2 13.90/-0.8
5
Kimberly Williams
JAM
3 Nov 88
13.84
0.1
X/-1.1 13.21/-0.6 13.49/-1.3 13.76/-1.1 X/-1.5 13.84/0.1
6
Snežana RodiÄÂ
SLO
19 Aug 82
13.72
-0.1
13.39/-1.3 X/-0.1 13.72/-0.1 X/-0.4 13.14/-0.9 13.61/0.0
7
Irina Gumenyuk
RUS
6 Jan 88
13.70
-0.1
13.59/-1.6 X/-1.1 X/-2.0 X/-2.5 X/-0.8 13.70/-0.1
8
Angelica Ström
SWE
15 Sep 81
12.55
0.2
X/-2.7 X/-0.5 X/-0.4 X/-1.3 12.55/0.2 11.33/-1.3
Shot
1
Valerie Adams
NZL
6 Oct 84
20.30
20.12 20.30 20.17 X X X
2
Christina Schwanitz
GER
24 Dec 85
19.26
18.76 18.74 19.26 X X X
3
Michelle Carter
USA
12 Oct 85
18.56
X 18.04 18.56 18.30 18.16 X
4
Natalia Ducó
CHI
31 Jan 89
17.59
X 17.45 X 17.05 16.96 17.59
5
Alena Kopets
BLR
14 Feb 88
17.59
16.86 16.82 X 17.59 17.04 16.96
6
Tia Brooks
USA
2 Aug 90
17.56
16.63 16.77 X 16.97 17.56 X
7
Halyna Obleshchuk
UKR
23 Feb 89
17.31
X 17.31 17.05 17.21 X X
8
Catarina Andersson
SWE
17 Nov 77
15.58
SB
X 14.45 X 14.78 15.58 X
Javelin
1
Mariya Abakumova
RUS
15 Jan 86
68.59
62.73 68.59 65.79 63.34 66.09 65.84
2
Linda Stahl
GER
2 Oct 85
63.75
59.55 59.94 59.89 60.52 61.99 63.75
3
Christina Obergföll
GER
22 Aug 81
62.36
62.36 X X X X 60.77
4
Kathryn Mitchell
AUS
10 Jul 82
60.63
60.63 X X X 59.71 X
5
Sofi Flinck
SWE
8 Jul 95
59.66
55.06 55.20 56.55 58.66 57.75 59.66
6
Sunette Viljoen
RSA
6 Jan 83
59.45
59.45 X 57.89 58.64 53.78 58.03
7
Vira Rebryk
UKR
25 Feb 89
57.03
X X 55.77 55.85 57.03 56.92
8
Viktoriya Sudarushkina
RUS
2 Sep 90
56.94
X X 56.94 P P